Ochrona Danych Osobowych:

Szkolenia dla ASI

Opis szkolenia

Szkolenie specjalistyczne zostało przygotowane z myślą o osobach powołanych do pełnienia funkcji administratora systemów informatycznych. Zapoznanie się z materiałem szkoleniowy pozwoli ASI na zaznajomienie się z zapisami aktów prawnych dotyczących wymogów w sprawie zabezpieczeń i sposobów przetwarzania danych osobowych w systemach informatycznych. Celem szkolenia jest pomoc administratorom systemów w realizacji podstawowych procedur, co ma zapewnić ochronę przed nieprzyjemnymi konsekwencjami wynikającymi z nieznajomości przepisów.

Spis treści

 1. Rozdział 1 Ochrona danych osobowych dla początkujących z omówieniem podstawowych pojęć.
 2. Rozdział 2 Bezpieczeństwo danych w systemach informatycznych.
 3. Rozdział 3 Powołanie ASI.
 4. Rozdział 4 Omówienie rozporządzenia MSWiA.
 5. Rozdział 5 Omówienie elementów Instrukcji zarządzania systemem informatycznym:
  • Zasady dotyczące eksploatacji,
  • Metody i środki uwierzytelniania w systemie,
  • Antywirus,
  • Procedury rozpoczęcia, zawieszenia i zakończenia pracy w systemie,
  • Realizacja wymogów rozporządzenia,
  • Zasady monitorowania, przeglądu i konserwacji systemu informatycznego,
  • Kopie zapasowe.

Test sprawdzający wiedzę zawiera 15 pytań z zakresu omawianych tematów. Po weryfikacji testu wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Formularz kontaktowy Nasz konsultant przedstawi niezobowiązującą ofertę dopasowaną do profilu Twojej firmy. Kontakt nastąpi w ciągu 1 dnia roboczego.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie w powyższym formularzu danych osobowych w celu wyjaśnienia zgłoszonej przeze mnie sprawy zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Zgoda jest zgodą dobrowolną
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu wysyłania mi ofert marketingowych oraz przesyłania informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, np. ofert specjalnych za pomocą poczty zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Zgoda jest zgodą dobrowolną.
Obowiązek informacyjny znajduje się tutaj

Wielkość czcionki
Kontrast